KONST / Litografier / Färglitografi 13878049
*
nr 1387 8049
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 97/100. Motivet: 46x55, yttermått inklusive ram: 65x72cm
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 20:24:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 07:45:07
1
Vinnande bud
29/3 20:03:55
2
350 kr
29/3 20:03:56
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10
*
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erik H Olson
nr 1387 8049
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 97/100. Motivet: 46x55, yttermått inklusive ram: 65x72cm
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 07:45:07 | 1 | Vinnande bud |
29/3 20:03:55 | 2 | 350 kr |
29/3 20:03:56 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10